Ekonomika a management podnikání – Bc.


Charakteristika oboru

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Studijní program je zařazený do studijního oboru „ Ekonomika a management podniku“. Tento studijní obor patří do soustavy oborů je řízený Ministerstvem školství pod pořadovým číslem 3.3.16. Tvoří oblast poznání, v které absolvent studijního programu získá profesionální způsobilost (kompetenci), vykonávat svoje původní povolání nebo se připraví pokračovat v navazujícím  vysokoškolském studiu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Délka studia

3 roky- prezenční 4 roky- kombinovaná

Forma studia

1. stupeň (Bc.) - prezenční, kombinovaná

Místo studia

PEVŠ, Tematínska 10, Bratislava

Začátek studia

říjen

Cena investice do vzdělání

1 890 € (51 072 Kč) prezenční, 1 590 € (42 965 Kč) kombinovaná,  s možností semestrálních nebo měsíčních splátek

Přijímací řízení

Bez přijímacích zkoušek

Poplatek za přijímací řízení

20 € (540 Kč)

Předpoklady pro přijetí

Úplné střední nebo úplné střední odborné vzdělání.

Cílová profese

Absolventi mohou vykonávat funkce určené pro podnikové ekonomy se znalostmi základních ekonomických a manažerských vazeb fungování podniku a jsou připraveni řešit méně náročné ekonomické rozhodovací problémy, jako i vykonávat ekonomické manažerské funkce na nižším a středním stupni řízení podniku.

Dokáže analyzovat ekonomické jevy v podniku a přijímat jednoduché manažerské rozhodnutí. Jsou způsobilí řešit středně náročné úkoly na různých manažerských funkcích na nižším a středním stupni řízení , to zejména v oblasti kalkulací, rozpočtů, managementu výroby, plánování a organizování podnikového procesu.

Mají znalosti z oblasti národohospodářských a podnikově-hospodářských disciplín, práva, mezinárodního obchodu, marketingu, financí, účetnictví, matematiky, statistiky a informatiky. Manažerské uplatnění najdou zejména v malých a středních podnicích, soukromého a veřejného sektoru. Mají odborné komunikační zručnosti v cizím jazyce, proto se uplatní také v mezinárodním ekonomickém prostředí, jako jsou např. podniky se zahraniční účastí nebo v zahraničních firmách a pod.Studijní zaměření pro zvýšení praktických zručností pro studenty prvních ročníků bakalářského studia

Účetnictví, daně a finanční poradenství

Od Akademického roku 2016/2017 otvíráme pro studenty prvních ročníků bakalářského stupně studia nové studijní zaměření. Výuka probíhá formou bloku volitelných předmětů. Studenti tak mají možnost získat při bakalářském a magisterském titulu navíc také certifikát, který je atestem kvality jejich odborných vědomostí a přípravy pro výkon svého povolání, ve velmi praktickém uplatnitelném vzdělání ve specializovaném oboru.Studium je zaměřené na získání poznatků z účetnictví podnikatelských subjektů, se zdanění podnikatelských subjektů a z podnikatelského rozhodování. Zaměření jsou zacílená na získání vědomostí, na základě kterých je možno vykonávat funkce určené pro podnikové ekonomy, manažery ve vlastních firmách se základní znalostí ekonomických a manažerských vztahů. Studium připraví ekonoma na oblast účetnictví, daní a finančního poradenství. Dokáže tak analyzovat a řešit teoretické a praktické problémy v uvedených oblastech, bez kterých nemůže existovat žádný podnikatelský subjekt.

Profil absolventa a jeho uplatnění

Absolvent se uplatní zejména v malých a středních podnicích , v soukromém sektoru, ale také i v mezinárodním prostředí podniků se zahraniční účastí. Absolvent dokáže vyhodnocovat, analyzovat a navrhovat vhodné postupy pro účetní, daňovou a poradenskou oblast. V podnikatelském subjektu je schopný sestavit účetní uzávěrku, vyčíslit základ daně a posoudit daňovou povinnost. V interakci s odborníkem z praxe dokáže řešit složité problémy z oblasti účetnictví, daní a finančního poradenství. Má také znalosti z finančního účetnictví a dokáže analyzovat účetní uzávěrku a řešit konkrétní problémy z praxe podniku. Zároveň dokáže poskytovat finanční poradenství pro malé a střední podnik. Po úspěšném absolvování bloku volitelných předmětů získá student certifikát.

Management startupu

Od Akademického roku 2016/2017 otvíráme pro studenty prvních ročníků bakalářského stupně studia nové studijní zaměření. Výuka probíhá formou bloku volitelných předmětů. Studenti tak mají možnost získat při bakalářském a magisterském titulu navíc také certifikát, který je atestem kvality jejich odborných vědomostí a přípravy pro výkon svého povolání ve velmi praktickém uplatnitelném vzdělání ve specializovaném oboru. Startupisti, kteří se vzdělávají, dokážou dle světového průzkumu vydělat až 7- násobek průměrného platu. Potřebné vzdělání zabezpečí studijní zaměření Management startupu. Orientuje se na problematiku začínajících inovativních podniků s potenciálem globálního růstu a umožňuje jim nahlédnout do systémů jejich fungování. Připraví je na potencionální problémy, které mladé začínající podnikatele ohrožují.

Profil absolventa a jeho uplatnění

Zaměření připraví absolventa jak čelit ekonomickým a manažerským výzvám startupu a malých začínajících firem. Po úspěšném ukončení studia bude zvládat problematiku řízení podniku a znát, jak myslet globálně a realizovat v podniku expanzi a průnik na zahraniční trhy. Absolvent si umí vypracovat konkurenční analýzu, také připravit životaschopný business plán a zabezpečit získávání financí na růst podnikání.

Novinky

Archiv novinek
17.06.2018

PO SPUŠTĚNÍ ÚSPĚŠNÉHO PRVNÍHO BĚHU NAŠEHO MBA PROGRAMU STARTUJEME DRUHÝ BĚH OD 15.9. V OSTRAVĚ A OD 13.10.2018 V PRAZE. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vysoká škola podnikání a práva pro vás připravila prestižní manažerské MBA. Po spuštění úspěšného prvního běhu našeho MBA programu startujeme druhý běh od 15.9. v Ostravě a od 13.10.2018 v Praze. Těšíme se na vás!

Vyšli jsme z tradičních zahraničních […]

Zobrazit celý článek
03.06.2018

ERASMUS+ NA VŠPP

Vážení a milí studenti,

máte poslední možnost přihlásit se o grant pro zahraniční výjezd na stáž (brigádu) v akademickém roce 2017/2018 a studijní pobyt pro zimní semestr 2018/2019.

Pro praktickou stáž: VŠPP vás z prostředků programu Erasmus+ finančně podpoří. Výše podpory se pohybuje od […]

Zobrazit celý článek
22.04.2018

MERCEDES-BENZ, CENTRUM MORAVIA SEVER NABÍZÍ STUDENTŮM VŠPP ZKUŠEBNÍ JÍZDU I ZVÝHODNĚNÝ OPERATIVNÍ LEASING

Vážení studenti,
díky partnerovi CENTRUM Moravia Sever, Mercedes-Benz vám předkládáme omezenou nabídku určenou právě vám studentům denního i kombinovaného studia VŠPP na nájem vozidla SMART fourfour nebo SMART fortwo kupé.
Jedná se o formu operativního leasingu o délce 24 měsíců. Máte možnost […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.