Aplikovaná informatika- Mgr.


Charakteristika oboru

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Cílem magisterského studia je připravit odborníky, kteří dokážou vykonávat náročnější práce informatiků v různých praktických oblastech. Absolvent získá schopnost analyzovat systémy z hlediska jejich složitosti a efektivnosti, navrhovat vhodné řešení pro kritické komponenty podnikových informačních systémů, analyzovat a modifikovat existující informační systémy. V tomto zaměření absolvent rozvíjí svoje zručnosti v těchto oblastech:

  • analýza, návrh a optimalizace podnikových procesů a podnikové organizace( pro různé odvětví-finance,obchod,výroba)
  • analýza a návrh business efektů dosahovaných pomocí IS/IKT
  • analýza a návrh řízení vědomostí v organizaci
  • analýza rizik IS/IKT, kontinuita businessu
  • návrh informačních služeb podporujících inovace
  • návrh vizualizace procesů a jejich prepojení v čase
  • vytváření mobilních aplikácií
  • aplikacie počítačové grafiky a multimédií
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Délka studia

2 roky – prezenční forma 2,5 roku – kombinovaná forma

Forma studia

2. stupeň (Mgr.) - prezenční, kombinovaná

Místo studia

PEVŠ, Tematínska 10, Bratislava

Začátek studia

říjen

Cena investice do vzdělání

1 790 € (48 369 Kč) prezenční, 1 790 € (48 369 Kč)kombinovaná s možností semestrálních nebo měsíčních splátek

Školné na akademický rok 2016/2017 pro absolventy bakalářskeho studia na PEVŠ

1 690 € (45 667 Kč) prezenční, 1 690 € (45 667 Kč) kombinovaná s možností semestrálních nebo měsíčních splátek

Přijímací řízení

Bez přijímacích zkoušek.

Oznámení rozhodnutí o přijetí na studium, vzniká uchazeči právo na zápis ke studiu. Uchazeč se stává studentem vysoké školy, dnem zápisu ke studiu.

Poplatek za přijímací řízení

20 € (540 Kč)

Předpoklady pro přijetí

Základní podmínkou přijetí  ke studiu je úspěšné ukončení prvostupňového studia ve studijním oboru Aplikovaná informatika nebo v některém příbuzném studijním oboru (informatika, kybernetika, počítačové inženýrství, hospodářská informatika, průmyslová informatika a pod.) a úspěšné složení přijímacího pohovoru.

Pro uchazeče, kteří ukončili studium v některém vzdálenějším studijním oboru ( matematika, fyzika, chemie, biologie, inženýrství, učitelství a pod.) je možné navrhnout studijní program se standardní délkou studia až 3 roky. Toto prodloužení je hlavně z důvodu vyrovnání vědomostní úrovně , aby si uchazeč o naše magisterské studium doplnil vědomosti z jádra bakalářského programu v našem studijním oboru Aplikovaná informatika. Jestliže uchazeč není absolventem studijního oboru Aplikovaná informatika bude vyzván k informačnímu přijímacímu pohovoru. U přijímacího pohovoru se ověřuje návaznost ukončeného bakalářského studia uchazeče a našeho magisterského studijního programu. V případě, že uchazeč o studium 2. stupně absolvoval jiný studijní obor, může děkan fakulty po přijetí ke studiu nařídit vykonání diferenčních zkoušek, které studen uskuteční v průběhu 1. roku studia.

Cílová profese

Aplikovaná informatika se specializací na podnikovou informatiku se zaměřuje na přípravu specialistů schopných navrhovat a implementovat pokročilé technologie a systémy informačních technologií, provozovat a řídit informační systémy v různých typech ekonomických subjektů, včetně institucí veřejné správy. Předměty pokrývají hlavně podnikové informační systémy se zřetelem na multimediální systémy a pokročilé internetové technologie, distribuované systémy, aplikovanou počítačovou grafiku a zpracování obrazu, pokročilé inteligentní systémy a objevování nejnovějších znalostí v aplikované informatice jako i počítačovou bezpečnost těchto systémů. Jako vysokoškolsky vzdělaný člověk v oblasti informatiky a její aplikace si bez problému najdeš uplatnění doma ale také i v zahraničí.Novinky

Archiv novinek
17.06.2018

PO SPUŠTĚNÍ ÚSPĚŠNÉHO PRVNÍHO BĚHU NAŠEHO MBA PROGRAMU STARTUJEME DRUHÝ BĚH OD 15.9. V OSTRAVĚ A OD 13.10.2018 V PRAZE. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vysoká škola podnikání a práva pro vás připravila prestižní manažerské MBA. Po spuštění úspěšného prvního běhu našeho MBA programu startujeme druhý běh od 15.9. v Ostravě a od 13.10.2018 v Praze. Těšíme se na vás!

Vyšli jsme z tradičních zahraničních […]

Zobrazit celý článek
03.06.2018

ERASMUS+ NA VŠPP

Vážení a milí studenti,

máte poslední možnost přihlásit se o grant pro zahraniční výjezd na stáž (brigádu) v akademickém roce 2017/2018 a studijní pobyt pro zimní semestr 2018/2019.

Pro praktickou stáž: VŠPP vás z prostředků programu Erasmus+ finančně podpoří. Výše podpory se pohybuje od […]

Zobrazit celý článek
22.04.2018

MERCEDES-BENZ, CENTRUM MORAVIA SEVER NABÍZÍ STUDENTŮM VŠPP ZKUŠEBNÍ JÍZDU I ZVÝHODNĚNÝ OPERATIVNÍ LEASING

Vážení studenti,
díky partnerovi CENTRUM Moravia Sever, Mercedes-Benz vám předkládáme omezenou nabídku určenou právě vám studentům denního i kombinovaného studia VŠPP na nájem vozidla SMART fourfour nebo SMART fortwo kupé.
Jedná se o formu operativního leasingu o délce 24 měsíců. Máte možnost […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.