Vysokou školu podnikání a práva nově povede Helena Válková


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zkušená právnička a politička pokládá za velkou přednost této školy možnost pružně reagovat na potřeby pracovního trhu a nabídnout zájemcům o studium atraktivní studijní programy a specializace, které jim zajistí již v průběhu jejich studia osvojit si dovednosti a znalosti potřebné k úspěšnému nastartování profesní kariéry. Ambicí VŠPP proto bude využít mezioborové poznatky z oblastí informatiky, práva a podnikání k tomu, aby studenti mohli své znalosti uplatnit nejen doma, ale i v zahraničí.

Novou rektorkou VŠPP, která je součástí Akademického holdingu, se stala Helena Válková jmenovaná představenstvem do této funkce 1. dubna 2017. Bývalá ministryně spravedlnosti a současná místopředsedkyně Ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Helena Válková tak převzala funkci po Jaromíru Veberovi. „Tato škola má mnoho šancí, jak v poměrně krátké době zaplnit některé mezery, které existují v nabídce studijních programů jak na úrovni bakalářského, tak magisterského typu studia. Fakt, že můžeme využít pro naše studeny široké zázemí několika škol a úzkou spolupráci se zahraničím může představovat, o tom jsem přesvědčena, pro řadu mladých lidí zajímavou výzvu a rozhodnutí přijít k nám studovat. Student, který je hrdý na svou Alma Mater a bude na ni vždy rád vzpomínat, je pro mne měřítkem toho, zda se jedná o vysokou školu s  prestiží, o kterou budu svým působením v pozici rektorky usilovat. Cest k dosažení tohoto cíle je mnoho a já věřím, že s týmem mých vysoce kvalifikovaných kolegyň a kolegů zvolíme optimální z nich,“ říká nová rektorka VŠPP Helena Válková.

Helena Válková vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, v roce 1997 se habilitovala na Právnické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně a v roce 2006 byla jmenována profesorkou v oboru trestní právo na Právnické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě. Od roku 1991 působí Helena Válková na Filozofické fakultě UK v Praze, v letech 1996 až 2011 patřila ke klíčovým akademickým pracovníkům na Fakultě právnické ZČU v Plzni a od roku 2012 do roku 2015 na soukromé Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva v Praze. Dlouhodobě se věnuje trestní politice uplatňované vůči delikventní mládeži, trestním sankcím a obětem trestných činů. Publikuje v domácích a zahraničních časopisech a je autorkou nebo spoluautorkou učebnic a vědeckých monografií věnovaných kriminologii, trestní politice a trestnímu právu. Mezi lety 2014 a 2015 působila více než rok ve vládě Bohuslava Sobotky jako ministryně spravedlnosti. V současnosti je místopředsedkyní Ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny a členkou jejího Výboru pro bezpečnost.

Helena Válková je vdaná a má dospělého syna. Mezi její koníčky patří v létě pěší turistika, v zimě běžky a je i milovnicí dobré literatury. Kromě své mateřštiny hovoří plynně německy, dobře anglicky a částečně i rusky.

Vysoká škola podnikání a práva (VŠPP) je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. Vznikla spojením dvou renomovaných vysokých škol – Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva v Praze a Vysoké školy podnikání v Ostravě. Nabízí bakalářské studium v oborech Podnikání, Informatika a Právo, a také dva navazující studijní programy – Podnikání zakončené titulem Ing. a Soukromoprávní studia s titulem Mgr. Všechny nabízené obory jsou unikátním způsobem kombinovány pro aktuální potřeby současného konkurenčního trhu. Škola se zaměřuje na tzv. kompetenční vzdělávání, kdy cílem je praktická využitelnost získaných znalostí a dovedností, záměrem pak nulová nezaměstnanost absolventů. Vysoká škola podnikání a práva nabízí také komplexní program celoživotního vzdělávání. Studovat je možné na výukových pracovištích v Praze a v Ostravě.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Novinky

Archiv novinek
17.06.2018

PO SPUŠTĚNÍ ÚSPĚŠNÉHO PRVNÍHO BĚHU NAŠEHO MBA PROGRAMU STARTUJEME DRUHÝ BĚH OD 15.9. V OSTRAVĚ A OD 13.10.2018 V PRAZE. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vysoká škola podnikání a práva pro vás připravila prestižní manažerské MBA. Po spuštění úspěšného prvního běhu našeho MBA programu startujeme druhý běh od 15.9. v Ostravě a od 13.10.2018 v Praze. Těšíme se na vás!

Vyšli jsme z tradičních zahraničních […]

Zobrazit celý článek
03.06.2018

ERASMUS+ NA VŠPP

Vážení a milí studenti,

máte poslední možnost přihlásit se o grant pro zahraniční výjezd na stáž (brigádu) v akademickém roce 2017/2018 a studijní pobyt pro zimní semestr 2018/2019.

Pro praktickou stáž: VŠPP vás z prostředků programu Erasmus+ finančně podpoří. Výše podpory se pohybuje od […]

Zobrazit celý článek
22.04.2018

MERCEDES-BENZ, CENTRUM MORAVIA SEVER NABÍZÍ STUDENTŮM VŠPP ZKUŠEBNÍ JÍZDU I ZVÝHODNĚNÝ OPERATIVNÍ LEASING

Vážení studenti,
díky partnerovi CENTRUM Moravia Sever, Mercedes-Benz vám předkládáme omezenou nabídku určenou právě vám studentům denního i kombinovaného studia VŠPP na nájem vozidla SMART fourfour nebo SMART fortwo kupé.
Jedná se o formu operativního leasingu o délce 24 měsíců. Máte možnost […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.