Rozhovor se studentkou: Profesní diagnostika mě navedla správným směrem


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

Je mladá, ambiciózní a aktivní. Donedávna si ale nebyla jistá, kterým směrem by se měla vydat. Díky profesní diagnostice však našla správnou cestu. Jak vnímá své studium a budoucí uplatnění?  Za oponu svého studia nás nechala nahlédnout charismatická studentka podnikání.

Proč ses rozhodla studovat zrovna VŠPP?
Studovala jsem gymnázium se zaměřením na přírodní vědy, ale tak nějak jsem tušila, že chemie a fyzika nebude to, čemu bych se chtěla v budoucnu věnovat. Měla jsem pocit, že ve mně skutečně dřímá podnikatelský duch. A tak jsem se rozhodla pro Vysokou školu podnikání a práva.

Takže sis vybrala obor Podnikání?
Přesně tak. Chodím na prezenční studium v Ostravě a zatím jsem velmi spokojená.  I když se našlo pár předmětů, které mi daly zabrat, první semestr mám úspěšně za sebou.  Profesoři jsou k nám velmi vstřícní, vše důkladně vysvětlí a když něčemu nerozumíte, ochotně vám vše objasní.

Co tě ve škole nejvíce baví?
Nejvíce mě baví předměty s podnikatelskými technikami a trochou kreativity, tedy předměty týkající se vedení lidí. Nejraději mám podnikavost, kde nás učí myslet jako budoucí podnikatele.

A naopak?
Nemám vyloženě předmět, který by mě nebavil. Ale jak už bývá tradicí, bojuji s makrem a mikrem. Musím předmětům věnovat o trochu více času na učení, ale myslím, že když se chce, tak to jde.

Jak ses vlastně o VŠPP dozvěděla?
Dalo by se říct, že úplnou náhodou. Projížděla jsem svůj facebook a narazila na profil Chytré vzdělání. Přečetla jsem si pár postů a zkusila si vyplnit test o pracovní diagnostice, který mi měl ukázat, na co se nejvíc hodím. Nevyskočil na mě žádný přírodovědný obor, ale právě zmíněné podnikání. A to je přesně to, co mě baví.

Takže myslíš, že sis vybrala dobře?
Naprosto.  S ostatními studenty pracujeme v kolektivu, hodně spolu komunikujeme a děláme na společných projektech. Jsem ráda i za přístup profesorů, kteří nás nikdy nenechají v bryndě. Je zde taky kladen důraz na jednotlivce a jeho rozvoj.

Kdybys z nějakého důvodu musela studovat něco jiného, co by to bylo?
Kdybych měla vybírat z oborů na VŠPP, tak nejspíš management v obchodu a službách nebo manažerskou ekonomiku, protože jsou oba obory svou náplní relativně podobné podnikání.

Kam směřují tvé budoucí krůčky?
K tomu, abych mohla v životě uplatnit všechno, co umím a co mě naplňuje.

Co bys doporučila dalším zájemcům o studium, aby uspěli?
Určitě se nebojte a udělejte si diagnostický test na www.chytrevzdelani.cz/profesni-diagnostika, který vám zabere jen pár minut a díky němu se dozvíte, v čem vynikáte a jaký obor by pro vás mohl být perspektivní. Jinak samozřejmě úsměv na tváři a nějakou tu originalitu. Držím palce.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Novinky

Archiv novinek
17.06.2018

PO SPUŠTĚNÍ ÚSPĚŠNÉHO PRVNÍHO BĚHU NAŠEHO MBA PROGRAMU STARTUJEME DRUHÝ BĚH OD 15.9. V OSTRAVĚ A OD 13.10.2018 V PRAZE. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vysoká škola podnikání a práva pro vás připravila prestižní manažerské MBA. Po spuštění úspěšného prvního běhu našeho MBA programu startujeme druhý běh od 15.9. v Ostravě a od 13.10.2018 v Praze. Těšíme se na vás!

Vyšli jsme z tradičních zahraničních […]

Zobrazit celý článek
03.06.2018

ERASMUS+ NA VŠPP

Vážení a milí studenti,

máte poslední možnost přihlásit se o grant pro zahraniční výjezd na stáž (brigádu) v akademickém roce 2017/2018 a studijní pobyt pro zimní semestr 2018/2019.

Pro praktickou stáž: VŠPP vás z prostředků programu Erasmus+ finančně podpoří. Výše podpory se pohybuje od […]

Zobrazit celý článek
22.04.2018

MERCEDES-BENZ, CENTRUM MORAVIA SEVER NABÍZÍ STUDENTŮM VŠPP ZKUŠEBNÍ JÍZDU I ZVÝHODNĚNÝ OPERATIVNÍ LEASING

Vážení studenti,
díky partnerovi CENTRUM Moravia Sever, Mercedes-Benz vám předkládáme omezenou nabídku určenou právě vám studentům denního i kombinovaného studia VŠPP na nájem vozidla SMART fourfour nebo SMART fortwo kupé.
Jedná se o formu operativního leasingu o délce 24 měsíců. Máte možnost […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.