Rozhovor s absolventkou: Jak získat dream job?


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Před rokem získala titul inženýr a teď už 10 měsíců pracuje v největší mediální agentuře na Ostravsku. Dominika Roháčová už ví, že pořekadlo našich babiček, sedávej panenko v koutě, v kariéře neplatí. Co jí pomohlo na cestě k vysněné práci? Odhalte tajemství úspěchu této sebevědomé ženy, která se nebála jít za svým snem.

Když ses na střední škole rozhodovala, kam půjdeš na vysokou, vybrala sis studium na VŠPP. Co stálo za tvou volbou?

Vždycky jsem chtěla podnikat, proto jsem se rozhodla studovat obor, který by mě co nejlépe připravil na chvíli, kdy rozjedu vlastní byznys. Co se týče samotného výběru školy, hodně mě v rozhodování ovlivnila má sestra, která na VŠPP studovala. Byla nadšená ze vstřícného přístupu pedagogů, možnosti individuálního studijního plánu a výuky zaměřené na praxi. A v neposlední řadě rozhodl také faktor, že absolventi VŠPP mají velice dobré uplatnění na trhu práce.

Co ti studium na VŠPP dalo?

Dalo mi skvělý start do života. Získala jsem všeobecný rozhled, hlubší znalosti ekonomiky, marketingu, managementu a dalších oborů. Nabyla jsem sebevědomí a zkušenosti, naučila se argumentovat, stát za svým názorem a obhájit si ho.

Na škole jsem poznala také skvělou partu lidí a zažila s nimi spoustu perfektních akcí. Ráda také vzpomínám na mou zahraniční pracovní stáž v rámci programu ERASMUS. Na tři měsíce jsem mohla za výhodných podmínek vycestovat do Londýna, poznat zdejší kulturu, lidi a mnohem více.

Měla jsi možnost během studia vyzkoušet teorii v praxi?

Během studia jsem měla možnost zapojit se do různých projektů i do praxe přímo ve firmách. Svou bakalářkou práci jsem postavila na zkušenostech z ERASMU. V Londýně jsem měla možnost pracovat v jazykové škole. Díky tomu jsem poznala, jak fungují firmy v Anglii, jejich firemní kulturu, legislativní předpisy, vylepšila jazyky a navázala cenné kontakty s lidmi z různých koutů světa – Itálie, Španělska, Litvy, Ruska i dalších zemí.

Celý poslední semestr navazujícího studia jsem měla praxi v české firmě. Zapojila jsem se do týmu, poznávala, jak můžu uplatnit svoje znalosti ze školy v praxi a sledovala, jak firma funguje a co by se dalo zlepšit. Výsledkem mojí stáže pak byla diplomová práce s návrhy opatření na zlepšení, které vycházely z marketingového průzkumu a šetření.

Na VŠPP jsem dostala možnost zapojit se také do školních projektů na marketingovou propagaci školy, kterou jsem ráda využila. Spolu s dalšími studenty jsme vytvořili několik kreativních virálních videí. Měly velký úspěch. Práce mě moc bavila a myslím, že jsme si ji všichni užili.

Uplatnění absolventů na trhu práce není jednoduché. Jak jsi to měla po škole ty?

Brzy po škole jsem našla práci v největší mediální agentuře na Ostravsku. Starám se několika významným firmám o marketing – navrhuji a tvořím kreativní propagaci na sociálních sítích, píšu články…

To zní jako práce snů. Myslíš, že ti k jejímu získání napomohlo studium na VŠPP?

Určitě ano. Do naší firmy přichází denně životopisy uchazečů, kteří by pro nás chtěli pracovat. Proto máme nastavena přísná kritéria. Uchazeči absolvují různé testy, rozhodují zkušenosti, praxe, ale i vzdělání. Ale tím to nekončí. Dostanete práci a musíte zabojovat a ukázat, že na to máte. Na VŠPP jsem se kromě marketingu naučila dalším hodnotám – jak je důležité nevzdat se a jít za svým snem. To mi pomohlo zvládnout náročný pohovor a práci, ve které vás nikdo nevodí za ručičku. Můj úhel pohledu posunula také stáž v Londýně – získala jsem nadhled a překonala zažité stereotypy. Víte, hodně absolventů je zacyklených v představě, že vystudují, nastoupí do práce a už se nemusí dále nijak vzdělávat a pracovat na sobě.

Jakou radu bys mohla dát absolventům?

Věnujte se tomu, co vás baví a nepřestávejte se vzdělávat. Jen tak budete lepší než ostatní a na trhu práce prorazíte. Když dostudujete a začnete pracovat, myslete na to, že studium by se mělo prolínat s praxí. Využívejte nabyté vědomosti a posouvejte své hranice.

Jak vidíš svůj další kariérní růst?

Práce v marketingu mě baví. Chci načerpat co nejvíce zkušeností a v budoucnu rozjet svůj vlastní byznys. Kdo ví, třeba budu za 10 let vlastnit svoji reklamní agenturu ?.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Novinky

Archiv novinek
17.06.2018

PO SPUŠTĚNÍ ÚSPĚŠNÉHO PRVNÍHO BĚHU NAŠEHO MBA PROGRAMU STARTUJEME DRUHÝ BĚH OD 15.9. V OSTRAVĚ A OD 13.10.2018 V PRAZE. TĚŠÍME SE NA VÁS!

Vysoká škola podnikání a práva pro vás připravila prestižní manažerské MBA. Po spuštění úspěšného prvního běhu našeho MBA programu startujeme druhý běh od 15.9. v Ostravě a od 13.10.2018 v Praze. Těšíme se na vás!

Vyšli jsme z tradičních zahraničních […]

Zobrazit celý článek
03.06.2018

ERASMUS+ NA VŠPP

Vážení a milí studenti,

máte poslední možnost přihlásit se o grant pro zahraniční výjezd na stáž (brigádu) v akademickém roce 2017/2018 a studijní pobyt pro zimní semestr 2018/2019.

Pro praktickou stáž: VŠPP vás z prostředků programu Erasmus+ finančně podpoří. Výše podpory se pohybuje od […]

Zobrazit celý článek
22.04.2018

MERCEDES-BENZ, CENTRUM MORAVIA SEVER NABÍZÍ STUDENTŮM VŠPP ZKUŠEBNÍ JÍZDU I ZVÝHODNĚNÝ OPERATIVNÍ LEASING

Vážení studenti,
díky partnerovi CENTRUM Moravia Sever, Mercedes-Benz vám předkládáme omezenou nabídku určenou právě vám studentům denního i kombinovaného studia VŠPP na nájem vozidla SMART fourfour nebo SMART fortwo kupé.
Jedná se o formu operativního leasingu o délce 24 měsíců. Máte možnost […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.