STUDENTI VŠPP BYLI ÚSPĚŠNÍ V JARNÍ ČÁSTI PROJEKTU STUDENTBROKER 2017


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každý student měl k dispozici virtuální milion korun českých, který investoval do českých i zahraničních akcií a v rámci školního semestru co nejefektivněji budoval své portfolio cenných papírů dle osnov příslušné vysoké školy nebo univerzity. V další části investiční platformy bylo připraveno 50 000 USD, se kterými si mohl vyzkoušet obchody s deriváty US futures, jejichž prostřednictvím mohl spekulovat na pohyb cen například ropy či zlata. Ceny akcií i derivátů přesně kopírovaly reálný stav trhu a student tak získával neocenitelnou praktickou zkušenost z oblasti finančního vzdělávání.

Nejlepšího výsledku mezi jednotlivci dosáhl student Petr Obdržálek, který v akciové části zhodnotil své portfolio o více než 10 % a obsadil tak celkové 4. místo. Za tento skvělý výsledek získal odměnu v podobě ekonomicky zaměřené publikace. V derivátové části se nejlépe dařilo Václavovi Ziderovi, který zhodnotil své derivátové portfolio ve velmi krátké době o takřka 28 % a skončil tak na celkovém 9. místě.

Kromě zmiňovaných studentů se dařilo rovněž skupině N1KTA, která v akciové části skončila na celkovém 3. místě a v derivátové části pak mezi skupinami dominovala a vybojovala 1. místo. Gratulace patří rovněž skupině B3A, která se v derivátové části umístila na pěkném 3. místě.

Děkujeme Ing. Andrei Kolkové, Ph.D. i všem zúčastněným studentům za aktivní účast a skvělou reprezentaci VŠPP a gratulujeme vám k vynikajícím výsledkům.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Novinky

Archiv novinek
09.02.2018

JAPONSKÝ VEĽVYSLANEC NAVŠTÍVIL PEVŠ

V piatok 9. februára prijal rektor – prof. Ing. Dr.h.c. Juraj Stern PhD., na pôde Paneurópskej vysokej školy mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Japonska v Slovenskej republike – Jun Shimmiho. Cieľom zdvorilostnej návštevy bolo utuženie vzájomných vzťahov.

Podľa rektora by sa mohla zintenzívniť spolupráca s japonskými univerzitami, […]

Zobrazit celý článek
03.02.2018

POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKU PREZIDENTA HOSPODÁŘSKÉ KOMORY ČR VLADIMÍRA DLOUHÉHO

Zveme vás na přednášku pana Ing. Vladimíra Dlouhého, CSc., MBA – Prezidenta hospodářské komory ČR. Pokračujeme tak v sérii přednášek týkajících se ekonomických témat ČR s názvem:

Česko a střední Evropa 28 let po transformaci
Solidní ekonomika, zmatená politika, odcizení EU?

Přijďte si poslechnout a […]

Zobrazit celý článek
27.01.2018

SOUTĚŽ O STIPENDIUM NA ŠKOLÁCH AH

Zajímalo by vás studium na soukromé vysoké škole? Nyní máš možnost vyhrát roční stipendium na jedné ze škol Akademického holdingu (VŠO, VŠPP nebo PEVŠ v Bratislavě). Zapojte se do naší soutěže.

OTÁZKY PRO 1. KOLO SOUTĚŽE

stačí vyplnit registrační e-mail a odpovědět […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.