STUDENTI VŠPP BYLI ÚSPĚŠNÍ V JARNÍ ČÁSTI PROJEKTU STUDENTBROKER 2017


Každý student měl k dispozici virtuální milion korun českých, který investoval do českých i zahraničních akcií a v rámci školního semestru co nejefektivněji budoval své portfolio cenných papírů dle osnov příslušné vysoké školy nebo univerzity. V další části investiční platformy bylo připraveno 50 000 USD, se kterými si mohl vyzkoušet obchody s deriváty US futures, jejichž prostřednictvím mohl spekulovat na pohyb cen například ropy či zlata. Ceny akcií i derivátů přesně kopírovaly reálný stav trhu a student tak získával neocenitelnou praktickou zkušenost z oblasti finančního vzdělávání.

Nejlepšího výsledku mezi jednotlivci dosáhl student Petr Obdržálek, který v akciové části zhodnotil své portfolio o více než 10 % a obsadil tak celkové 4. místo. Za tento skvělý výsledek získal odměnu v podobě ekonomicky zaměřené publikace. V derivátové části se nejlépe dařilo Václavovi Ziderovi, který zhodnotil své derivátové portfolio ve velmi krátké době o takřka 28 % a skončil tak na celkovém 9. místě.

Kromě zmiňovaných studentů se dařilo rovněž skupině N1KTA, která v akciové části skončila na celkovém 3. místě a v derivátové části pak mezi skupinami dominovala a vybojovala 1. místo. Gratulace patří rovněž skupině B3A, která se v derivátové části umístila na pěkném 3. místě.

Děkujeme Ing. Andrei Kolkové, Ph.D. i všem zúčastněným studentům za aktivní účast a skvělou reprezentaci VŠPP a gratulujeme vám k vynikajícím výsledkům.

Novinky

Archiv novinek
12.06.2017

PANEURÓPSKA VYSOKÁ ŠKOLA ZÍSKALA NOVÝCH PARTNEROV PRE VZDELÁVANIE

V priebehu posledných dní pribudli do portfólia spolupracovníkov Paneurópskej vysokej školy dve nové mená: Slovenská asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) a spoločnosť INCOMA.

Jednou z priorít Paneurópskej vysokej školy je čo najefektívnejšie prepojiť vzdelávanie s praxou. Vďaka uzatvoreným spoluprácam so širokým spektrom spoločností, inštitúcií a organizácií […]

Zobrazit celý článek
25.05.2017

STUDENTI VŠPP BYLI ÚSPĚŠNÍ V JARNÍ ČÁSTI PROJEKTU STUDENTBROKER 2017

Každý student měl k dispozici virtuální milion korun českých, který investoval do českých i zahraničních akcií a v rámci školního semestru co nejefektivněji budoval své portfolio cenných papírů dle osnov příslušné vysoké školy nebo univerzity. V další části investiční platformy […]

Zobrazit celý článek
30.04.2017

Erasmus vám otevře bránu do světa

Vydat se do světa „na zkušenou“ je pro české studenty stále přitažlivější. Program Erasmus + jim totiž otevírá bránu nejen do Evropy, ale také k atraktivnějšímu uplatnění na trhu práce.

Zahraniční pobyt vám umožní poznat kulturu dané země, zdokonalit vaše jazykové dovednosti, […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.