Erasmus vám otevře bránu do světa


Vydat se do světa „na zkušenou“ je pro české studenty stále přitažlivější. Program Erasmus + jim totiž otevírá bránu nejen do Evropy, ale také k atraktivnějšímu uplatnění na trhu práce.

Zahraniční pobyt vám umožní poznat kulturu dané země, zdokonalit vaše jazykové dovednosti, získat cenné zkušenosti a kontakty. Díky stipendiím jsou pobyty pro studenty zařazené do programu Erasmus + velmi výhodné. V zahraničí můžete studovat nebo pracovat až 12 měsíců.

Studium nebo pracovní stáž

Chtěli byste studovat na prestižní zahraniční univerzitě nebo vás láká spíše pracovní stáž? V rámci programu Erasmus + si můžete zvolit, jestli se chcete v zahraničí zaměřit spíš na praxi nebo obohatit své vědomosti o mezinárodní pohled na problematiku ve vašem oboru.

Zlepšení jazyků a širší rozhled

Pokud chcete zdokonalit vaši angličtinu, němčinu, španělštinu nebo další světové jazyky, vsaďte právě na pobyt v zahraničí. Cizím jazykem při výjezdu na Erasmus + totiž budete mluvit každý den. Kromě toho získáte další cenné zkušenosti. Seznámíte se s dalšími zahraničními studenty z mnoha zemí a navážete kontakty, které se vám můžou hodit při budování vaší kariéry. Při pracovním pobytu navíc poznáte, jak fungují firmy v zahraničí, jaká je jejich firemní kultura a jak přistupují k řešení problémů. Tyto poznatky oceníte, ať už budete v budoucnu pracovat v Česku nebo v zahraničí.

Stipendium na pokrytí nákladů

Pracovní stáže bývají většinou neplacené, studenti ale během pobytu dostávají příspěvek na zvýšené životní náklady v zahraničí formou stipendia z dotací Evropské unie.

Možnosti studentů Akademického holdingu

Čerpání zkušeností formou zahraničních pobytů podporujeme na všech vysokých školách, které jsou součástí Akademického holdingu. Každoročně díky programu Erasmus + může mnoho našich studentů pracovat nebo studovat u našich evropských sousedů. A které země hrají u našich studentů prim? Nejoblíbenější je Anglie, Španělsko, Finsko, Litva, Švédsko, Švýcarsko, ale i další země. Pokud i vy nosíte ve svém srdci stejný sen, podejte si přihlášku spolu s motivačním dopisem a životopisem na našem studijním oddělení. Už v zimním semestru 2017/2018 můžete poznávat krásy podzimního Londýna, Helsinek nebo třeba Stockholmu.

Novinky

Archiv novinek
12.06.2017

PANEURÓPSKA VYSOKÁ ŠKOLA ZÍSKALA NOVÝCH PARTNEROV PRE VZDELÁVANIE

V priebehu posledných dní pribudli do portfólia spolupracovníkov Paneurópskej vysokej školy dve nové mená: Slovenská asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) a spoločnosť INCOMA.

Jednou z priorít Paneurópskej vysokej školy je čo najefektívnejšie prepojiť vzdelávanie s praxou. Vďaka uzatvoreným spoluprácam so širokým spektrom spoločností, inštitúcií a organizácií […]

Zobrazit celý článek
25.05.2017

STUDENTI VŠPP BYLI ÚSPĚŠNÍ V JARNÍ ČÁSTI PROJEKTU STUDENTBROKER 2017

Každý student měl k dispozici virtuální milion korun českých, který investoval do českých i zahraničních akcií a v rámci školního semestru co nejefektivněji budoval své portfolio cenných papírů dle osnov příslušné vysoké školy nebo univerzity. V další části investiční platformy […]

Zobrazit celý článek
30.04.2017

Erasmus vám otevře bránu do světa

Vydat se do světa „na zkušenou“ je pro české studenty stále přitažlivější. Program Erasmus + jim totiž otevírá bránu nejen do Evropy, ale také k atraktivnějšímu uplatnění na trhu práce.

Zahraniční pobyt vám umožní poznat kulturu dané země, zdokonalit vaše jazykové dovednosti, […]

Zobrazit celý článek

Rezervuj si své místo studia

Přihlášení je rychlé, snadné a ZDARMA.